Larry 1: W krainie próżności

Larry 1
  • Nazwa: Leisure Suit Larry 1: W krainie próżności
  • Gatunek: Przygodowa / Erotyczna
  • Platforma: PC
  • Twórca: Sierra On-Line
  • Wydawca: Sierra On-Line
  • Rok wydania: 1987 / 1991
  • Tryb gry: Single Player
  • Język: polski

WYMAGANIA SYSTEMOWE

IBM PC 486,
Pamięć: 8MB RAM
System operacyjny: MS-DOS, Windows

Ocena Gry

8.1

Larry 1: W krainie próżności jest pierwszą grą z przebojowej serii Leisure Suit Larry. Powstała w 1987 roku i doczekała się w chwili obecnej aż sześciu kontynuacji (tak naprawdę pięciu ale o tym w innym temacie). Stworzona przez Sierra On-Line nie osiągała przez jakiś czas sukcesów. W chwili jej premiery zyski sprzedaży były niskie, a sam jej projektant Al Lowe stwierdził: "Moja pierwsza reakcja była taka, że zmarnowałem sześć miesięcy mojego życia na jej tworzenie". Jednak pod koniec roku wyniki zaczęły się poprawiać, a Larry stał się popularny niczym kasowy King's Quest, a pomimo swojej starej daty jest chętnie grywany ze względu na humor i odważne (jak na tamte czasy) zabarwienie erotyczne.


Fabuła jest prosta. Larry Laffer, wieczny nudziarz i kiepski podrywacz postanawia udać się do miasteczka Lost Wages. Jego cel to jak można się samemu domyślić, wyrywanie płci pięknej. Wydawało by się łatwe, ale facet z takim wyglądem jak nasz bohater będzie musiał, wydać majątek na taksówki, poniżyć się przy zwykłym kupnie prezerwatyw oraz męczyć się w kasynie tylko by zaspokoić swe wybranki.


Wersja EGA
Larry 1: W krainie próżności Larry 1: W krainie próżności Larry 1: W krainie próżności
Wersja VGA
Larry 1: W krainie próżności Larry 1: W krainie próżności Larry 1: W krainie próżności

Grafika mimo że w EGA, jest kolorowa i przyjemna dla oka. Wszystko robimy klawiaturą, zarówno sterujemy postacią i wydajemy jej czynności w formie komend. Scen erotycznych praktycznie w niej nie ma (może i dobrze?) i tylko raz widzimy jak robimy "ten tego", oczywiście w uprzednio założonej prezerwatywie i wielkim napisem CENZURA. Bo w grze nie chodzi o same akty erotyczne ale o humor który jest z nią powiązany. W 1991 został wypuszczony remake, z odnowioną grafiką VGA i sterowaniem za pomocą myszki. Gra pojawiła się w Polsce dopiero w 2001 roku, przez firmie Play-It! w polskiej wersji językowej.


Autor: WiAFilms

25.05.2012. 20:22