Hellfire

Hellfire Shooter
  • Nazwa: Hellfire / ヘルファイヤ / Hellfire S
  • Gatunek: Shoot'em Up / V-Scrolling / Platformowa / Zręcznościowa
  • Platforma: Arcade, Sega Genesis, PC-Engine
  • Producebt: Toaplan
  • Wydawca: Seismic Software Inc.
  • Rok wydania: 1989
  • Tryb gry: Single / Multiplayer (do dwóch graczy)
  • Muzyka: Tatsuya Uemura
  • Język: angielski

Ocena Gry

8.9

Hellfire to przewijana strzelanina kosmiczna wyprodukowana przez Toaplan i wydana w 1986 roku przez Seismic Software Inc. Gra została wypuszczona na automaty (arcade), konsolę Sega Genesis oraz w późniejszym czasie na PC-Engine pod nazwą Hellfire S: The Another Story.


Akcja Hellfire toczy się w roku 2998, kiedy to człowiek osiągnął wysoki poziom w galaktycznych podróżach i kolonizacji innych światów. Wtedy to w kosmosie pojawia się tajemnicza materia zwana Black Nebula (Czarna Mgławica), pochłaniająca wszystko co stanie jej na drodze. Okazuje się iż odpowiedzialność za to ponosi Super Mech - tajemniczy zautomatyzowany dyktator pochodzący z najdalszych regionów kosmosu, którego celem jest zniszczyć wszelki napotkany opór.


Jeden z członków Kosmicznej Federacji - Kapitan Lancer decyduje się zaatakować Super Mech'a przy użyciu kosmicznego myśliwca CNCS1, obładowanego najsilniejszą bronią dostępną w galaktyce: The Hellfire.

W odróżnieniu od innych shooterów, w w teh grze od samego początku dysponujemy wszystkimi czterema rodzajami broni:
- Strzelanie do przodu (kolor fioletowy)
- Strzelanie do tyłu (kolor żółty)
- Strzelanie pionowe - góra/dół (kolor zielony)
- Strzelanie po skosie - cztery kierunki (kolor niebieski)
Wydaje się, że najbardziej optymalnym trybem strzelania jest strzelanie po skośne, gdyż wtedy ogień pokrywa większość obszaru na ekranie. Dodatkowo podczas rozgrywki zbieramy różnego rodzaju ulepszenia i powe-upy pojawiające się podczas gry.


Hellfire Shoot'em Up Hellfire Shooter Up Hellfire S: The Another Story Hellfire

Ciekawostką jest to, że gra w wersji na PC-Engine zawierała istotne zmiany względem wersji na Genesis, bowiem dodane zostały animowane cut sceny, zremixowano muzykę, oraz zamieniono głównego męskiego bohatera Lancer na kobietę zwaną Kaoru. Również inne jest zakończenie - Genesis po pokonaniu Black Nebula, główny bohater Lancer wraca na Ziemię, natomiast w wydaniu na PC-Engine główna bohaterka Kaoru, ginie jednocześnie ocalając Ziemię.


Autor: Noktis

30.12.2011. 13:19