Ace Combat 2

Ace of Combat 2
  • Nazwa: Ace Combat 2
  • Gatunek: Symulator / Shooter
  • Platforma: PlayStation
  • Producent: Namco
  • Wydawca: Namco
  • Data wydania: 30-05-1997
  • Tryb gry: Single player
  • Język: ENG

Ocena Gry

7

Końcem maja ’97 roku Namco wypuściło drugą część strzelaniny powietrznej Ace Combat.


W tej części wcielamy się w najemnika o kryptonimie „Scarface”. Historia zawarta w grze rzuca naszego bohatera w środek konfliktu toczącego się w pewnym fikcyjnym państwie. Zaczynamy grę w momencie gdy większość strategicznych obiektów i urzędów państwowych jest pod kontrolą rebeliantów, naszym zadaniem jest przywrócenie porządku i zniszczenie sił rebeliantów.

Do wypełnienia mamy dwadzieścia misji, których celem jest zniszczenie strategicznych celów wroga. Zwykle w trakcie jednej misji do zniszczenia jest kilka celów głównych ( których zniszczenie kończy misję) oraz kilka - kilkanaście celów dodatkowych ( za które dostajemy dodatkową kasę). Przed niektórymi misjami mamy możliwość wynajęcia skrzydłowego, lecz w większości przypadków nie jest to konieczne. Za wykonaną misję dostajemy wynagrodzenie jego wysokość jest uzależniona od tego ile celów zniszczyliśmy, jakich uszkodzeń doznał nasz samolot (potrącają nam za naprawę), zestrzelenie wrogiego Asa, wypłata dla skrzydłowego. Pieniążki przeznaczamy głównie na zakup nowej maszyny a tych jest ponad piętnaście, są w śród nich takie klasyki jak F-4 Phantom , F-16, i nowoczesne myśliwce F-22 i YF-23A. Każdy z samolotów jest opisany parametrami takimi jak szybkość wznoszenia, stabilność, zwrotność, pancerz( w tym przypadku to najlepsze słowo), zdolność do ataku na cele powietrzne i lądowe. Ważne jest aby przed rozpoczęciem zadania wybrać odpowiedni samolot, będzie nam wtedy znacznie łatwiej.


Nowością w porównaniu do pierwszej części jest pojawienie się „Asów” są to piloci znacznie lepiej wyszkoleni a ich maszyny są bardziej odporne niż standardowy sprzęt, pojawiają się przeważnie pojedynczo choć zdarza im się latać w formacji , za ich zestrzelenie dostajemy premię do wypłaty i odpowiedni medal.


Ace of Combat 2 Ace of Combat 2 Ace of Combat 2

Graficznie gra prezentuje się… jak po szesnastu latach ale da się grać. Modele samolotów są rozpoznawalne :) cele naziemne też dają się bez problemu odróżnić od podłoża. Muzyka jest przyjemna i fajnie buduje klimat powietrznej rozpierduchy. Niestety, gra ta pomimo swoich wielu zalet ma jedna wadę ale poważną wadę , mianowicie czas jaki potrzebny jest do jej ukończenia, na poziomie „normal” trzy ( 3 !) godziny to stanowczo za krótko!


Ogólnie rzecz biorąc to polecam tą grę , jeśli cię nie odstraszy grafika to będziesz się dobrze bawił przez co najmniej trzy godziny.


Autor: Raphael

19.04.2012. 10:00