Airfix Dogfighter

airfix dogfighter
  • Gatunek: Symulator / Zręcznościówka
  • Platforma: PC
  • Producent: Paradox Interactive / UDS
  • Wydawca: EON Digital
  • Wydawca PL: Licomp Empik Multimedia
  • Data wydania: 14 stycznia 2000 (świat) |
    02 listopada 2000 (Polska)
  • Tryb gry: Single / Multiplayer
  • Język: Polska wersja językowa

WYMAGANIA SYSTEMOWE

Procesor: Pentium 266MHz
Grafika: Akcelerator 3D z 4MB RAM
Pamięć: 32MB RAM

Ocena Gry

8.4

Airfix Dogfighter to uproszczony symulator lotu z elementami zręcznościowej gry akcji. W odróżnieniu od innych gier tego typu w Airfix Dogfighter gracz wciela się w pilota zasiadającego za sterami małego, kilkunasto centymetrowego sklejanego modelu samolotu bojowego z okresu drugiej Wojny Światowej. Natomiast naszym polem walki staje się domek jednorodzinny oraz jego pobliskie okolice. Bitwy przyjdzie nam toczyć w scenerii pokoju dziecinnego, łazienki, strychu, przedpokoju itd. Ponadto przyjdzie nam walczyć również z wrogimi siłami znajdującymi się na zewnątrz w ogrodzie. Po rozpoczęciu gry musimy wybrać jedną ze stron po której będziemy walczyć. Do wyboru mamy dwie opcje, możemy przystąpić do sił powietrznych Aliantów lub grać po stronie państw Osi. Zarówno Alianci jak i siły państw Osi posiadają oddzielną kampanie w której skład wchodzi 10 misji, co daje nam w sumie 20 różnych zadań do wykonania. Wszystkie misje w grze polegają głownie na zniszczeniu konkretnych celów i walki z jednostkami powietrznymi oraz naziemnymi. Oprócz tego będziemy musieli uwolnić lub ochronić nasze jednostki. Podczas wykonywania każdej misji będziemy musieli rozbijać różne przedmioty takie jak dzbanki, wazy lampy akwaria itp. gdyż wewnątrz nich może znajdować się broń, amunicja, paliwo, reduktory uszkodzeń samolotu, oraz specjalne medale dzięki którym będziemy mogli ulepszyć swoją broń.


W Airfix Dogfighter mamy w sumie do dyspozycji 9 typów broni od zwykłego działka aż po bombę atomową. Dostępny jest również specjalny edytor przy pomocy którego będziemy mogli stworzyć własne areny bitew, poza tym dostępna jest również opcja umożliwiająca nam pomalować samolot wedle własnego uznania..


W grze Airfix Dogfighter oprócz świetnej zabawy możemy zyskać wiedzą z zakresu samolotów z okresu drugiej wojny światowej, gdyż w trakcie ładowania misji pojawiają się informacje opisujące modele różnych samolotów.


Jeśli chcesz spróbować czegoś oryginalnego, lub chcesz się po prostu zobaczyć jak to jest latać samolocikiem pomiędzy krzesłami i jednocześnie się dobrze się przy tym bawić, to ta gra jest właśnie dla ciebie.


Autor: Noktis

29.11.2011. 20:25