Treasures of the Deep

Treasures of the deep
  • Nazwa: Treasures of the deep
  • Gatunek: Gra Akcji / Symulator
  • Platforma: PlayStation
  • Producent: Black Ops Entertainment
  • Wydawca: NamcoNA / Sony Computer Entertainment EuropeEU
  • Rok wydania: 1997/1998
  • Tryb gry: Single player
  • Język: ENG

Ocena Gry

7

Jak byłem młodym chłopcem bardzo lubiłem oglądać filmy dokumentalne traktujące o podwodnych głębinach, myślałem sobie wtedy, że fajnie by było tak nurkować, odnajdując różne skarby i zatopione wraki. Na szczęście ludzie z Black Ops Enterteiment i Namco wyszli mi naprzeciw tworząc i wydając w ’97 roku Treasures of the Deep.


W grze tej wcielamy się w rolę płetwonurka który przemierza wodne głębiny w poszukiwaniu skarbów i walczy z podwodnymi piratami. Gra jest podzielona na misje o rosnącym poziomie trudności, przed każdą misją mamy możliwość wyposażenia się w potrzebne przedmioty, jak dodatkowa apteczka, zbiornik powietrza czy kolczuga chroniąca przed rekinami, a także w broń min siatkę dzięki której możemy wysyłać na powierzchnię dodatkowe znaleziska, torpedy, i miny głębinowe dla własnej obrony, oraz batyskaf który zwiększy nasze możliwości zanurzenia, udźwigu, szybkość i obronę.


treasures of the deep treasures of the deep treasures of the deep

Głównym motywem w grze jest zdobywanie skarbów, za to dostajemy kasę którą możemy przeznaczyć na ww ekwipunek, fundusze zdobywamy również za ochronę zagrożonych gatunków, oraz wykonywanie dodatkowych celów misji. Przeciwnicy pojawiają się w postaci podwodnych drapieżników jak rekiny, barakudy, a także podwodni piraci wyposażeni w uzbrojone batyskafy. Poziomy mają budowę tunelową, które mają wiele rozgałęzień, zdarza się że występują w niech silne prądy morskie które utrudniają nam poruszanie się. Ne ma ograniczenia czasowego w klasycznej postaci, jesteśmy ograniczeni jedynie zasobem powietrza, oczywiście powietrze można uzupełnić zbierając zbiorniki z O2 zabitym przeciwnikom. Grafika jest ładna, kolorowa z przewagą niebieskiego ( ale to normalne, w końcu jesteśmy pod wodą ) choć po ponad 10 latach od premiery zdążyła się zestarzeć, dzisiaj razi pikselowa, ale nie do tego stopnia by nie dało się grać. Muzyka jest kapitalna i genialnie buduje klimat poszukiwania skarbów. Tak więc jeśli nie razi cię grafika daj się wciągnąć i szukaj skarbów w głębinach.


Autor: Raphael

13.04.2012. 11:18